Polarita vaginy a penisu aneb touha po spojení se, se svou druhou půlkou

Zamysleli jste se někdy nad touhou, která nás přitahuje k druhému pohlaví. Nad touhou spojení mezi mužskými i ženskými póly. Nad spojením mezi mužskou a ženskou stránkou každého z nás.

Existuje mýtus, že původně byli muž a žena jedno. Muž a žena byli rozříznuti napůl a od té doby každý muž hledá svou ztracenou ženskou část a každá žena hledá svou ztracenou mužskou část, aby se s ní opět mohl, mohla spojit.

Je celkem jednoduché dojít k tomu, že tím jak jsou naše pohlaví jiná, vede nás to k tomu, abychom vyhledávali spojení s druhým pohlavím.

Nevím jak na jiných planetách….

Planeta Země a život na ní je specifický právě svou polaritou. Je tu den a noc, jsme veselí a smutní, jsme zdraví a nemocní, ve fyzice se učíme o kladném a záporném pólu. Jsme také dobří a zlí a hlavně jsme ženy a muži, muži a ženy.

Půjdu-li do hloubky, tak polarita existuje také uvnitř každé ženy a každého muže. Fyziologicky muž i žena mají hormony druhého pohlaví. Penis má prvky vagíny a vagína prvky penisu.

Muž i žena v sobě nesou princip přijímání i pronikání. Princip hmoty i ducha.

Biologická tvořící polarita je spermie a vajíčko. Spojením spermie a vajíčka vzniká život – základ pro zrození dítěte.

 

Přijímání a pronikání

Když se podívám do přírody, nacházím tam stejnou polaritu mužského a ženského principu. Je to polarita dvou základních funkcí, přijímání a pronikání.

Je to polarita země, která přijímá déšť, který do ní proniká. Polarita řeky, která proniká do oceánu. Polarita noci a dne, tmy a světla, hmoty a ducha.

Líbí se mi přirovnání, že Nebe je muž a Země je žena: „ co z Nebe a v ni padne, to rozplodí Země. Nemá-li Země dost tepla, tu pošle je Nebe; když ztrácí svou svěžest a vlhkost, obnoví je Nebe. Nebe se točí jak muž, který pro ženu potravu hledá. Země pak pilně svých ženských starostí hledí: ta rodí a kojí své plody.“

 

A co mužská a ženská stránka osobnosti? Ženský a mužský charakter?

Mužský charakter má vlastnosti pronikání, vůdcovství, aktivity, kázně a dobrodružnosti. Ženský charakter vlastnosti plodné vnímavosti, touhy ochraňovat, realismu, vytrvalosti a mateřskosti.

Každý z nás má v sobě tyhle části. Každý z nás má v sobě muže a ženu. Obě charakteristiky se v nás mísí a převahují ty, které přísluší „jeho“ nebo „jejímu pohlaví“.

Výsledkem nerovnováhy pak může být svůdce, který cítí potřebu dokazovat všude a všem svou pohlavní mužskou zdatnost, protože je nejistý svou mužností charakteru. Když je oslabení mužství extrémnější, náhražkou mužnosti se může stát použití násilí.

Oslabená ženská sexualita se pak může přeměnit na masochismus nebo třeba majetnické nároky na partnera.

Najdi svého vnitřního muže, svou vnitřní ženu

Je potřeba najít v sobě, procítit, porozumět a pak pochopit „tu druhou půlku“. Pochopit své pohlaví velice hluboko. Přijmout obě složky, které máme uvnitř. Přijmout složku ženy a přijmout složku muže v celé jejich kráse pronikání a přijímání.

Muž – i žena – najde spojení uvnitř sebe jen ve spojení své mužské i ženské polarity. Tato polarita je základem vší tvůrčí schopnosti.

Jak na to?

Při své práci často potkávám klienty, kteří své ženy nebo muže uvnitř sebe necítí, nerozumí jim, nechápou je a nepřijímají. Jsou nešťastní, neúplní a perou se sami se sebou. V okamžiku kdy najdou a přijmou všechny své stránky, rozkvétají a stávají se sami sebou. Je to malý zázrak.

A při tom je to docela snadné – stačí se zeptat sám sebe. Jak silná je má ženská stránka? Jak silná je má mužská stránka? Znám své ženské vlastnosti? Znám své mužské vlastnosti? Na kolik mám rád své ženské vlastnosti? Na kolik mám rád své mužské vlastnosti? Jak můžu využít svou vnitřní polaritu? Co můžu udělat pro spojení své vnitřní polarity? A hlavně otázka – Jak moc chci najít svou mužskou nebo ženskou stránku?

Hodně štěstí při hledání, se kterým vám ráda pomůžu.

Jitka U.

Komentáře