Ahojky zlato, chceš se se mnou seznámit?

Nedočkavě otevírám internet a dívám se na svůj profil na seznamce. Vidím kulaté fotky různých mužů. Připadají mi, jako barevné korálky jen nejsou propojeny žádnou šňůrkou. Rozhraní mi říká, že mám 3 nové žádosti o seznámení se se mnou.
Chvilku si prohlížím tváře oněch mužů a přemýšlím, co jsou asi zač.

Dushi1

„Ty jo, to je ale stařec. Jak ho vůbec mohlo napadnout, aby mi napsal? To nemá žádnou soudnost?“ napadá mne při pohledu na od ucha k uchu usmívajícího se brejlatého, hodně proplešatělého podle mého odhadu šedesáti až sedmdesáti letého pána, který se schovává pod nickem „dushi1“.
Klikám na jeho fotku a čtu si zprávu: „Ahoj,Edmont aus Hannover, Píšu s překladateli! Mluví trochu německy nebo anglicky?“

Po zádech mi přejede husí kůže a lehce se ošívám při představě německého staříka, kterému se zachtělo českého masíčka. Někde v podvědomí mi probublává vzpomínka na německý pornofilm, který jsem jako náctiletá viděla.
„Tak tohle opravdu ne!“ a v rychlosti mačkám tlačítko „zablokovat uživatele“.

Bobrunil

Další zájemce o seznámení má nick „bobrunil“. Na fotce se lehce usmívá, má pronikavé hnědé oči a výrazné obočí. Celkově mi připomíná inspektora Kojaka. Bohužel mu schází Kojakův klobouk, tmavě hnědé brýle a jeho charisma. Vlastně jediné co mají společného je úplně holá hlava. Klikám na jeho profil a jsem překvapena délkou textu, který mne má zaujmout.

„Přeji hezký, dobrý večer, když jsem malý ve škole zlobil, v koutě klečel. Teď už sice starý jsem, ale hodný, hledám na to rým vhodný a k tomu ještě slečnu milou, možná trošku rozpustilou, aby měla ráda básně, dnes nebylo venku nic moc krásně, taky, co bych v září chtěl, veselejší život s partnerkou měl, proto tady mozkové závity žhavím, zda-li Vás tím něco málo pobavím a budete si chtít se mnou psát, za to bych byl velice rád, já jsem dobrák od kosti a vymýšlím hlouposti. :-)) Bohumil“

„Ty jo, tak pán vsadil na básničky. Kolik ti asi je, když básníš o tom jak jsi klečel ve škole?“
Přemýšlím nad tím, zda by mi stálo za to vymýšlet básničky a kolik ho to asi stálo času, než z něj něco takového vypadlo. Doufám jen, že to moc času nebylo. Opouštím jeho profil a chystám se nahlédnout do poslední žádosti o seznámení se.

ČaukyKočko:-)

Poslední adept má také originální nick „ČaukyKočko:-)“. Na fotce se usmívá mladý příjemný muž. Má tmavé lehce rozcuchané vlasy, příjemné hnědé oči a na tváři krátké strniště.
„Ty nevypadáš vůbec zle. Tak pojď! Ukaž se mi sympaťáku, co jsi zač.“

„Ahojky zlato…“ čtu a v hlavě mi to křičí, že tohle oslovení vážně nesnáším. „Zlato, brouku, kotě. Co to je, tohle to?“

Pokračuji ve čtení „Ahojky zlato, vykouřila bys mě za 10 000,- :-)“.
Cink cink, tohle je dnešní vítěz v soutěži „Jak oslovit a zaujmout dívku na seznamce“.
Čtu si zprávu ještě jednou a rozhoduji se, zda mám být dotčená nebo potěšená tím, že jsem dostala tak neodolatelnou nabídku.
Chvilku váhám nad tím, zda podlehnu pokušení podívat se někam na internet na ceník prostitutek. Jakou bych tak asi našla cenu za jedno vykouření? Šest set možná tisíc korun? Zdá se, že velkorysost tomuto muži opravdu neschází, když mi nabízí rovnou deset tisíc korun.
Má ruka se přibližuje k tlačítku zablokovat uživatele a pak mne v žertu napadne, že mu odepíšu. Odepíšu mu v podobném duchu, jako on napsal mně.

„Ahoj kocoure, vylízal bys mne zadarmo?? :)“
Dvou větná odpověď přichází téměř okamžitě.
„sympatickou ženu jako ty, klidně :-)“
„máš zájem mě vykouřit?“
Potvrzeno! On to myslí opravdu vážně.
Slušně odpovídám „Nemám zájem tě vykouřit“.

„tak jsi píča :-)“

Při čtení jeho strohé odpovědi sebou trhnu, vykulím oči a můj horní ret se lehce přizvedne s otázkou – Cože?
Pan „ČaukyKočko:-)“ mi sebral vítr z plachet. Vynesl tu nejvyšší kartu, kterou nemám čím přebít. Hodil ten nejvyšší trumf a pojistil ho smajlíkem.
Oněmělá sedím a dívám se do monitoru.

Odhlašuji se ze svého profilu a jdu raději ven. Zítra se do svého profilu podívám znova a budu se těšit, kdo na mne vykoukne příště.

Seznamování se po internetu je zábava. Potkáte tu spoustu zajímavých, inspirativních a všehochuť-ných lidí.

P.S.
Zítra jdu na rande s nikem „Petr76“.

Jitka Ungerová

Komentáře